AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
LINKOWNIA
AKTUALNOŚCI
02 Mar 2022

Prosimy o solidarność z Kazachstanem!

Prosimy o solidarność z Kazachstanem i Polakami w Kazachstanie!
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz prześladowanych i niesłusznie aresztowanych w Kazachstanie i wysyła Balli Marzec do Kazachstanu z misją nakłonienia do dialogu i przestrzegania praw człowieka, udzielania pomocy prześladowanym i niesłusznie aresztowanym.
Przez 30 lat reżym w Kazachstanie, rządzonym przez jednego człowieka i jego rodzinę, okradał własny naród. Dlatego ostatnio w Kazachstanie wybuchły protesty przeciwko biedzie i braku swobód obywatelskich, przelała się krew, są setki zabitych i wielu rannych. Obywatele chcą godnego życia w kraju, który jest bogaty w naturalne surowce jak ropa czy gaz.
Stowarzyszenia „Wspólnota Kazachska” wzywa władze Kazachstanu do dialogu i do przestrzegania praw człowieka, żeby przestała prześladować ludzi, którzy pokojowo protestowali.
Polska powinna w sprawie sytuacji w Kazachstanie zabrać mocny głos, ponieważ po napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r., na wschód zostało zesłanych milion Polaków, z czego 400 tysięcy do Kazachstanu. Polska czy chce czy nie chce jest obecna w Kazachstanie poprzez wspólną historię. Kazachowie pomogli zesłanym tam Polakom przeżyć, chociaż sami byli bardzo biedni.
Polska diaspora też liczy na reakcję świata a w szczególności na pomoc Polski i Polaków. Polska to jedyny kraj Zachodu, który ma tam tak liczną diasporę.
Czas najwyższy by władze Polski czynnie zaangażowały się w promocję polskich spraw w Kazachstanie. Polska powinna być w Kazachstanie poprzez nasze Stowarzyszenie i pomóc społeczeństwu Kazachstanu.
Realizujemy prometejską wizję przodków i tworzymy Komitet w sprawach Kazachstanu. Apelujemy o szeroką współpracę ponad podziałami politycznymi.

 

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Prosimy o wpłaty za pośrednictwem serwisu

 Numer konta w banku PKO BP

12 1020 1013 0000 0102 0143 9017

Balli Marzec